субота, 31 жовтня 2015 р.

Добрий день!
Які фільми подивитися та що почитати з художньої літератури на тему "Перша світова війна"? Можливо, ця стаття вам допоможе. Бажаю приємних емоцій від спілкування з мистецтвом!)))
https://uk.wikipedia.org/wiki, стаття "Перша світова війна у мистецтві".
                                                  Доброго дня, дорогі мої історики!

         Вміщую аналіз історичної карикатури, Автор - Наташа Дурманова. Читаємо. Можливо, для когось дана робота послужить зразком. Будь ласка, відгуки не забуваємо залишати у коментарях. Пе.Ес. Прхання:обирайте для аналзу інші карикатури, це буде цікавіше!
                                                 Аналіз історичної карикатури
  1.На цій карикатурі зображено руку на якій написано:  «Австро-Угорщина», яка знищує сербського терориста ( це відомо по зображенні людини, яка тримає гранату та ніж в руці).
       У Сербії існувала низка націоналістичних організацій, які ставили своїм завданням об’єднання південних слов’ян і створення «Великої Сербії».  Метою організацій було звільнення сербів, що перебували під владою Австро-Угорщини. За берлінською угодою 1878 року Австро-Угорщина отримала мандат на окупацію та адміністрування Боснії та Герцеговини. Внаслідок ці території було анексовано Австро-Угорщиною. Частина південних слов'ян, що проживали на цих землях, не хотіли жити в Австро-Угорщині та прагнули приєднати ці землі до сусідньої Сербії, яка нещодавно отримала незалежність. Було утворено таємне товариство «Чорна Рука», яке прагнуло до об'єднання південних слов'ян, та його боснійське відділення «Млада Босна».
    2.Карикатура була створена 1914 року. Вона присвячена подіям 1914 року. Наприкінці червня 1914 року Франц Фердинанд відвідав Боснію для спостереження за військовими маневрами та відкриття музею у Сараєві. Їхав він разом із своєю дружиною, Софією Хотек. Франц Фердинанд вважався прибічником триалізму - ідеї перетворення подвійної австро-угорської монархії на потрійну австро-угорсько-слов'янську. Третє словянське королівство було під серйозною загрзою для Сербії. «Млада Босна» вирішила вбити Франца Фердинанда. І 28 червня 1914 року учасник організації «Млада Босна» Гаврило Принцип здійсник замах на Франца Фердинанда та його дружину, який був вдалим. Після того, як стало відомо про вбивство, у Сараєві почався антисербський погром. Лише через декілька годин порядок було відновлено військовими. Оскільки в убивстві була замішана Сербія, через деякий час Австро-Угорщина висунула Сербії Липневий ультиматум, і хоча його і було прийнято з єдиним застереженням, Австро-Угорщина не задовольнялась відповіддю й оголосила Сербії війну. Це стало приводом до Першої світової війни.
    3.На карикатурі зроблено написи «Австрія» на руці, та напис «Сербія повинна померти!» (останнє слово змінено для рими). Художник помістив їх у малюнок для того, щоб зрозуміти, що зображено саме сербського терориста, якого знищує Австро-Угорщина.
    4.Карикатура відображує негативне ставлення до сербського терориста, який боровся за звільнення сербів, що перебували під владою Австро-Угорщини. А сама Австро-Угорщина зображена у вигляді великої, сильної руки, яка знищує своїх ворогів.
    5. Малюнок показує нам, що Австро-Угорщина карає тих, хто виступає проти  неї. Що Австро-Угорщина, анексувавши землі Боснії та Герцеговини, не звертала уваги на інтереси жителів цих земель, які хотіли приєднати ці землі до Сербії. Я згодна з цією оцінкою, Австро-Угорщина прагнула до об’єднань всіх територій під своєю владою. Але поневолені народи хотіли незалежності й відокремлення від неї. І Сербія, і Австро-Угорщина претендували на одні й ті ж землі. Австро-Угорщина мала на меті перетворити подвійну монархію на потрійну австро-угорсько-слов'янську. Третє слов’янське королівство було серйозною загрозою для Сербії, й вона не була прихильником цієї ідеї в Австро-Угорщині. Це стало однією з причин ворожнечі між Австро-Угорщиною та Сербією.
6.Австро-Угорщина та Сербія претендували на роль об’єднувального центру південних слов’ян імперії.   Збройний конфлікт між сусідами насувався послідовно і неухильно. Пожежа могла спалахнути, принаймні, тричі протягом чотирьох попередніх до 1-го серпня років: у 1908-1909 рр., під час боснійської кризи; у ході Першої Балканської війни в 1912 р.; у 1913 р., під час Другої Балканської війни, коли армія Сербії нестримно рвалася до адріатичного узбережжя Албанії, чого Дунайська імперія не бажала і не могла допустити аж ніяк. Поступово, починаючи з 1908 р., якщо не з 1906 р., коли імперія, наклавши вето на ввезення худоби з Сербії, спровокувала так звану "свинячу війну", обстановка погіршувалася неухильно.

понеділок, 12 жовтня 2015 р.

Добрий день! До вашої уваги візуальні джерела до теми "Перша світова війна". Для аналізу візуальних джерел скористайтеся алгоритмом
  "Аналіз історичної карикатури"
1. Чи упізнаєте ви персонажів?Завдяки чому?Якщо це реальні люди, назвіть їх положення в суспільстві в час створення карикатури або під час події, якій присвячений малюнок.
2. Перевірте дату створення карикатури. Якій події чи явищу вонв присвячена?
3. Визначте символи, використані автором. Чому художник помістив їх у малюнок?
4.Яке ставлення до персонажів (позитивне чи негативне) відображає карикатура?
5. Яку оцінку, інтерпретацію персонажів, подій, явищ подає малюнок? Чи згодні ви з нею?
6. Які ідеї та політичні погляди сповідує автор? Як це можна визначити?
7. Що вам уже відомо з інших джерел про події, пов'язані зі змістом карикатури? Як співвідносяться ваші попередні знання зі змістом карикатури?







                                            Підпис:"Бойся, немец, перетяжки
Не позорь родной страны
ты порвешь свои подтяжки
И испачкаешь штаны..."


















   




 

неділя, 11 жовтня 2015 р.

Питання до теми Україна в Першій світовій війні"

Доброго дня! До вашої уваги-питання з теми "Україна у ПСВ".
ПОНЯТТЯ: Антанта, Троїстий союз, план Шліффена, "українське питання", "пораженці", "оборонці", "нейтральні", ГУР, СВУ, легіон Українських січових стрільців, "Війна і українці", Галицька битва, депортація, Галицько-Буковинське генерал-губернатроство, Брусиловський прорив, Прогресивний блок, "Товариство допомоги населення Півдня України, що постраждало від бойових дій", Комітет ПівденноЗахідного фронту Всеросійського союзу міст, "Орли і круки", "Юнацька спілка", Карпато-руський визвольний комітет.
ПЕСОНАЛІЇ  Микола ІІ, Франц Йосиф І, В.Дорошенко, А.Жук, Д.Донцов, К.Левицький, М.Павлик, М.Галущинський, С.Петлюра, О.Бобринський, О.Брусилов, Ф.Штейнгель, єпископ Никон.
ПИТАННЯ
1. "Українське питання " у ПСВ.
2. Плани ворогуючих сторін щодо України, їхні погляди на подальшу долю укр. земель.
3. Розкол в укр. НВР Наддніпрянщини. його причини та сутність. Діяльність укр. громадських      організацій в роки війни.
4. Укр. НВР в західноукраїнських землях. Політині платформи та діяльність ГУР та СВУ.
5. Легіон Українських січових стрільців, його бойовий шлях та історичне значення.
6.Перебіг військових подій 1914р. Політика австро-угорських та російських властей щодо       
   України.
7. Воєнні дії на території україни у 1915-1916рр.
8. Наростання економічної та політичної кризи на укр. землях в роки війни.
9. Історична оцінка наслідків та підсумків ПСВ для України. Зростання національної   
    свідомості українців у роки війни.
  
Дорогі мої учні,добрий день! Перевіряємо та вдосконалюємо свої знання з теми "Україна у Першій світовій війні", використовуючи ресурси: http://izno.com.ua  та  http://vchytel.info. Не забудьте, будь ласка, переглянути відповідні тести на Яндекс.ЗНО!